MŠ Lukovany
Mateřská škola Lukovany

O nás

Naše mateřská škola se 2 třídami je umístěná v přízemní budově s přilehlou zahradou a vlastní školní jídelnou. Najdete nás na konci obce. V těsné blízkosti máme místní hřiště, pole a lesy. V obci ani v těsném okolí nejsou žádné velké firmy, které by výrazně znečišťovaly ovzduší, tedy ideální, zdravé prostředí pro děti. Proto se snažíme trávit s dětmi venku co nejvíce času. A to za každého počasí. K tomu nám slouží velice dobře zejména naše školní zahrada, účelově vybavená novými herními prvky, velkým pískovištěm a dobře zastíněná stromy. Její velkou předností také je, že ji máme přístupnou přímo ze školky, přes umývárnu dětí.

Školka procházela v minulých letech postupnou rekonstrukcí, jak vnější, tak vnitřní. V pěkně opravené budově jsou dětem k dispozici dvě prostorné, moderně zařízené místnosti, oddělené shrnovacími dveřmi, ve kterých mají děti dostatek hraček, didaktických pomůcek, výtvarného materiálu a tělovýchovného nářadí pro své hry. Vstup do těchto prostor vede přímo z šatny dětí.

Rozvržení dne

6:30 – 9:30 hod – hry a činnosti dětí podle vlastního výběru, dopolední vzdělávací činnosti, individuální práce s dětmi, logopedické, pohybové a opakovací chvilky, komunikativní kruh, hygiena, průběžná svačina, příprava na pobyt venku

9:30 – 11:30 hod – pobyt venku, jehož délka se odvíjí od počasí

11:30 – 12:15 hod – hygiena, oběd, příprava na odpolední odpočinek

12:15 – 16:00 hod – ½ hod. povídání, zpívání, prohlížení knih a poslech pohádky na lehátku. Nespící děti potom volné hry ve třídě nebo ind. řízené činnosti, postupné vstávání, hygiena, průběžná svačina, rozšířená nabídka aktivit a hry do odchodu dětí domů.

Zaměstnanci MŠ

Ředitelka:                               Mgr. Hana Opálková

Učitelka:                                Jiřina Macálková

Učitelka:                                 Hana Pokorná

Učitelka:                                 Ing. Jana Šikulová

Kuchařka a vedoucí ŠJ:       Lenka Šauerová

Školnice:                                 Bohdana Procházková

Ekonom, účetní MŠ :             Eva Zimová

Počasí dnes:

4. 12. 2020

zatazeno

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 4 až 0°C.